Şanlıurfa’da Çin ve diğer Uzakdoğu ülkelerinden temin ettikleri malların satışını yapan esnaflar, koronavirüs tedbirleri nedeniyle sıkıntılı zamanlar geçiriyor.

Şanlıurfa merkez de yer alan pasajlardaki esnaflar, uzun bir süredir iş yapamamaktan dolayı şikayetçi… Çin’den getirdikleri ürünleri satışını yaparak hayatını geçirmeye çalışan esnaflar, koronavirüs nedeniyle iflasın eşiğine geldi.

Şanlıurfa’da Çin ve diğer Uzakdoğu ülkelerinden temin ettikleri malların satışını yapan esnaflar, koronavirüs tedbirleri nedeniyle sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Urfa’da pasajlarda satış yapan esnaflar, uzun bir zamandır Çin ve diğer ülkelerden ürün getiremediklerini, ayrıca salgın nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasaklarından büyük bir zarara uğradıklarını belirtti.

Devlet Desteği Bekliyoruz

‘’Evde Kal’’ uyarıları sebebiyle hem dükkan açamadıklarını hem de dükkanlarını açsalar bile müşterilerin pasaja gelmediğini ifade eden esnaflar, bu konuda devlet desteği beklediklerini söyledi.

Japon Pasajı Dernek Başkanı Mehmet Toprak, şu ifadelerde bulundu:

‘’Başta Çin olmak üzere birçok Uzakdoğu ülkelerinden ürün temin eden iş yeri sahibi mevcut. Ancak sınırların kapanması ve Koronavirüs nedeniyle insanların artık Çin malı ürünlere sıcak bakmaması nedeniyle esnaflarımız çok zor duruma düştü. Ayrıca salgın nedeniyle zaten insanlarımızda artık sokaklara çıkmıyor. Pasajda bir aydır siftah yapamayan birçok esnaf arkadaşımız mevcut. Kendi imkanlarımız ile bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama gelir, gider dengesi arasındaki makas oldukça açıldı. Buradan devlet büyüklerimize sesleniyoruz. Bizler gibi birçok esnaf zor durumda… Lütfen gerekli desteklerin verilmesini büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz. Aksi halde iflasın eşiğindeyiz ve bu durumdan kendi başımıza kurtulmamızın imkanı yok.’’

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)