Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Covid-19 tedbirlerine tüm ilçe için temizlik ve dezenfektan çalışmalarını başlattı.

Haliliye Belediyesi: Amacımız 1 Milyon Maske Dağıtmak

Şanlıurfa’nın Haliliye Belediyesi, koronavirüs (covid-19) salgını kapsamında çeşitli ilave tedbirler ve çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Tüm dünyada pandemi olarak kabul edilen koronavirüs, her geçen saniye etkisini çok daha hızlı bir şekilde arttırmaya devam ediyor.Ülkemizde de bu pandemi için birçok tedbir uygulanırken, Şanlıurfa Haliliye Belediyesi de bu konuyla olarak gerekli önlemleri almaya devam ediyor.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Covid-19 tedbirlerine tüm ilçe için temizlik ve dezenfektan çalışmalarını başlattı. Belediye ekipleri aralıksız bir şekilde bütün cadde ve sokakları en ince ayrıntısına kadar dezenfekte ediyor.

Hedefimiz 1 Milyon Maske

Haliliye Belediyesi’nin çalışmaları bunlarla bitmiyor. Belediye bünyesinde kurdukları maske üretim tesisinde, başta ilçe halkı olmak üzere tüm Türkiye için 7/24 maske üretimi yapılıyor. Belediye Başkanı Canpolat,maske üretim tesisiyle birlikte hedeflerinin en az 1 milyon maske üretimi olduğunu açıkladı.

Üretilen maskelerin ilk olarak Haliliye halkına ücretsiz bir şekilde dağıtımına devam aralıksız bir şekilde devam ediliyor. Kalan maskeler ise sağlık personellerine dağıtılmak üzere ilgili makamlara gönderiliyor.

Bölge halkı da Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın bu çabalarını büyük bir memnuniyetle destekliyor. Vatandaşlardan biri şu açıklamalarda bulundu:

‘’Başkanımız sağolsun hem bizler için hem de ülke için durmadan çalışmaktadır. Kendisinden oldukça memnunuz. Allah ondan ve ekibinden razı olsun.’’

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)