Çeşitli şüpheler nedeniyle koronavirüs testi yaptıran vatandaş, test sonucunun çıkmasını beklemeden memleketine gitti. Testin pozitif çıkması ile birlikte tüm mahalle karantina altına alındı.

Şaka gibi gözüken olay maalesef gerçek… İstanbul’da ismi açıklanmayan bir kişi Koronavirüs (Covid-19) şüphesi ile test yaptırdı. Ancak test sonucunu almadan Urfa’ya yani memleketine gitti. Memleketine gittiği zaman test sonucunun pozitif olduğunun tespit edilmesi ile birlikte tüm mahalle karantina altına alındı.

Olay, Siverek ilçesinde bulunan Eğriçay Mahallesi’nde geçiyor. İstanbul’da ikamet eden ve ismi açıklanmayan vatandaş, çeşitli bulgular üzerine Koronavirüs testi yaptırır. Hastane de testini yaptıran kişi, sonucun açıklanmasını beklemeden ve daha önce aldığı seyahat izin belgesi ile birlikte memleketi olan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine gidiyor. Hastane yetkilileri, Covid-19 testinin pozitif çıkması ile birlikte polis ekiplerine haber veriyor. Yapılan detaylı araştırmada, Koronavirüs’e yakalanmış şahsın memleketi olan Şanlıurfa’ya gittiği tespit edildi. Şanlıurfa’daki yetkililere haber verilmesinin ardından Siverek ilçesinin Eğriçay Mahallesine gelen ekipler, mahallenin giriş ve çıkışlarını kapatarak karantinaya aldı.

Sorumsuzca Davranışının Cezasını Tüm Mahalleli Çekiyor

Siverek ilçesine yaklaşık 50 km. uzaklıkta bulunan Eğriçay Mahallesinde ise halk hem panik hem de 1 kişi yüzünden 1500 kişinin yaşadığı mahallenin karantina altına alınması yüzünden şikayetçi… Jandarma tarafından mahallenin tüm giriş ve çıkışları denetim altına alındı. Ayrıca bağlantı yollarına ise kepçe ile toprak atıldı. Yetkililerden alınan bilgilere göre karantinanın en az 14 gün boyunca süreceği açıklandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)