Şanlıurfa Valiliği tarafından Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan önlemlerde, 2 mahalle ile 3 ev karantina altına alındı.

Şanlıurfa Valiliği tarafından Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan önlemlerde, 2 mahalle ile 3 ev karantina altına alındı. Bu kararla birlikte mahalleden giriş ve çıkışlar, bir sonraki karara kadar yasaklandı. Valilik tarafından getirilen karantina kararının ardından güvenlik güçleri çevrede gerekli tüm önlemleri aldı.

Polis Ekipleri Yoğun Güvenlik Önlemi Aldı

Şanlıurfa Valiliği’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklama da il hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan karar duyuruldu. Buna göre Şekerli ve Açıkyazı Mahallesi ile Şanlıurfa merkezde yer alan 3 eve karantina uygulanması kararlaştırıldı. Buna göre mahalle ve evlere 14 gün boyunca giriş ve çıkış yapılmayacak. Kararın alınmasının ardından polis ekipleri mahallelerin girişinde ve çıkışında yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Karantina kararının alınmasında bilindiği üzere 5 kişiye yapılan Covid-19 testlerinin pozitif çıkmasının önemi oldukça büyük… Şanlıurfa’nın Eyyübiye ve Haliliye ilçelerinde yer alan Açıkyazı, Hayatı Harrani, İpekyol veYenişehir mahallesinde görülen Koronavirüs (Covid-19) vakaları ve bu vakaların artmasını önlemek için böyle bir kararın alındığı duyuruldu.

Valilik tarafından yapılan duyuruda karantina altında olmayan diğer ilçelerden, kent merkezine geliş ve gidişlerin asgariye indirilmesinin de altı çizildi. Ayrıca 60 yaş üstü ve 20 yaş altındaki vatandaşların sokağa çıkmamaları, bu karara uymayanların ise idari para cezasına çarptırılacağı duyuruldu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)