Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde görülen yaralı tilki yavrusu, hayvanlarını otlatan bir çoban tarafından fark edildi.

Şanlıurfa’da yaralı bir halde bulunan tilki yavrusu, olay yerine gelen yetkililer tarafından kurtarıldı. Yapılan ilk gözlemde köpekler tarafından bu hale getirildiği saptandı.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde görülen yaralı tilki yavrusu, hayvanlarını otlatan bir çoban tarafından fark edildi. Çobanın olayı mahalle sakinlerine anlatmasının ardından yaralı tilki yavrusu koruma altına alındı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünü arayan vatandaşlar, ekipler gelene kadar yaralı tilki yavrusuna sahip çıktı.

Yaralı Tilki Koruma Altına Alındı

Gölpınar Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülen yaralı tilki yavrusu, burada görevliler tarafından cerrahi müdahalenin ardından korunma altına alındı. Özel mama ve süt ile sürekli olarak beslenen tilki yavrusu, çalışanların özel ilgisi ile hayata tutundu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 3. Bölge Müdürü İsrafil Erdoğan, konuyla alakalı açıklamalarda bulundu:

‘’Rehabilitasyon merkezimizde şu ana kadar binlerce hayvanı ağırladık. Tedaviden, doğal yaşama alıştırma sürecine kadar birçok aşamadan geçen hayvanları tekrar doğal yaşam ortamlarına salıyoruz. Yaklaşık 1 hafta önce vatandaşlar tarafından yaralı yavru tilkisi bulunduğu ihbarı geldi. Ekiplerimizi hemen belirtilen bölgeye göndererek gerekli çalışmaları başlattık. Rehabilitasyon merkezimize getirilen tilkinin tedavisine büyük bir titizlikle başlandı. Tedaviye hemen yanıt veren yavrumuz, kısa bir sürede kendini toparladı. Şu ana kadar her şey mükemmel gitti. Çalışanlarımıza ve özellikle de bu konuda duyarlı davranan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.’’

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)