Sokağa çıkma yasağı kararının ardından güvenlik güçleri, denetimlerine de hız kesmeden devam ediyor.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında tedbirler her geçen gün daha da arttırılıyor. Şu ana kadar yapılan tedbirlerin, salgının yayılmasına beklenildiği kadar etki etmemesi ve sıcak havalarında artması nedeniyle 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Güvenlik Güçleri Aralıksız Bir Şekilde Denetimlere Devam Ediyor

Sokağa çıkma yasağı kararının ardından güvenlik güçleri, denetimlerine de hız kesmeden devam ediyor. Yasağa uymayan vatandaşlara anında işlem yapan görevliler, 789 TL ile 3182 TL arasında para cezası kesiyor.

Şanlıurfa’da da sokağa çıkma yasağı nedeniyle halk evlerine kapanmış durumda… Ancak nadiren de olsa bu yasağa uymayıp, sokağa çıkanlar mevcut. Polis bu kişileri gördüğü yerde Umumi Hıfzıssıha Kanunu’na göre idari para cezası kesiyor.

Sokağa çıkma yasağı yarın yani 13.04.2020 saat 00:00’da sona erecek. Ancak koronavirüs salgını halen kontrol altına alınmış değil. Bu nedenle ileri ki dönemlerde kısa ya da uzun süreli sokağa çıkma yasağının tekrardan olabileceği yönünde görüşler mevcut.

Koronavirüs (Covid-19) salgını sadece ülkemizde değil, tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Bu konuyla ilgili çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmakla beraber halen müspet bir sonuç alınamadı. Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklama da Covid-19 aşısının en az 1 seneden önce çıkmasının mümkün olmadığını belirtti. Durum böyle olunca bu virüsle yaşamayı öğrenmemiz gerektiği konusunda çeşitli bilgilendirmeler yapılıyor.

Sokağa Çıkma Yasağında Urfa Sokakları

Sokağa Çıkma Yasağında Urfalı Balkondan Konser Verdi

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)