Şanlıurfa'da Korona Virüs vakaları ile ilgili net bir bilgi yok. Şanlıurfa Valiliği bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmamaktadır. Sağlık Bakanlığının yayınladığı verilere göre Şanlıurfa'da korkutan vaka raporunun olduğu görülüyor.

Şanlıurfa'da Korona Virüs Vakaları Neden Açıklanmıyor

Şanlıurfa'da Korona Virüs vakaları ile ilgili net bir bilgi yok. Şanlıurfa'da bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmamaktadır. Sağlık Bakanlığının yayınladığı verilere göre Şanlıurfa'da korkutan vaka raporunun olduğu görülüyor. 

7 Nisan'da Sağlık Bakanı tarafından yapılan basın toplantısında Türkiye'ye ait veriler açıklanmıştı. İl il verilerin belirtildiği haritada Urfa için durum iç acıcı değil!

Şanlıurfa Korona Haritası

Şanlıurfa Korona Haritası

Urfa Merkez de Ciddi Tehlikeler Var!

Korona haritası düzenleyen özel bir site, Sağlık bakanlığının 7 nisanda yaptığı basın açıklmasını haritaya dökmüş, bulunduğunuz yerlerde bulunan vakalar renklendirilmiş, Durumu ciddi'den Durumu evde izleniyor şeklinde derecelendirmiş ve yayınlamış.

Korona Haritasına göre Urfa merkez ilçelerde ciddi bir tehlike olduğu görülüyor.  İşte Kırmızı renkli yani Vaka durumu ciddi olup hastane olan merkez mahalleler!

Urfa Vaka Durumu Ciddi Mahallerler

Urfa Vaka Durumu Ciddi Mahallerler

Sağlık bakanlığının verilerine göre dizayn edilmiş haritada, Şanlıurfa'da Buhara Mahallesi, Sigorta Mahallesi, Halepli bahçe, Rabia meydanı Bahçelievler'de durumun ciddi olduğu görülmektedir. 

Bilgiler Doğru mu?

Bilgiler Doğru mu?

Korona haritası için harita aktif eden sitenin doğruluğunu araştırdık. Yaptığımız araştırmada site verileri Sağlık bakanlığının 7 nisan da yaptığı basın açıklamasından aldığını belirtiyor ve  uyarıyor.

  • Harita yoğunluk haritası olduğundan, yakınlaştıkça doğruluğu azalmaktadır. Sokak ve cadde bazlı yorum yapmak yanıltıcı olabilir.
Çevremizde bulunan ve Basına yansıyan karantina işlemlerini araştırdık ve haritanın doğruluk payının yüksek olduğunu gördük.  Ayırca Urfa'da vaka sayısı neden açıklanmıyor? 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)