Kent ve ilçelerde herkes evlerine çekilirken, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde sabahın erken saatlerinde çiftçiler tarlalarına gitti.

31 İlde uygulanan sokağa çıkma yasağı uygulanırken, Şanlıurfa’da da sokak ve caddeler bomboş olarak görüntülendi. Son düzenleme ile birlikte sokağa çıkma yasağından etkilenmeyecek olan çiftçiler, sabahın erken saatlerinde tarlalarına giderek üretimlerine hız kesmeden devam ettiler.

Covid-19 ile mücadele kapsamında 2. kez 31 ilde sokağa çıkma yasağı uygulandı. Kent ve ilçelerde herkes evlerine çekilirken, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde sabahın erken saatlerinde çiftçiler tarlalarına gitti.

Tüm yurtta üretimin aksamaması için tarım ile uğraşan üreticiler, 2. kez getirilen sokağa çıkma yasağından muaf tutuldu. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde gün ağarmadan yola düşen çiftçiler, sebze fidelerini toprağa ekti.

Maske ve Eldiven Takarak Tarım Üretimine Devam Ettiler

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takarak üretimlerine devam eden çiftçilerin, ayrıca sosyal mesafeye de dikkat ettikleri ve bu kapsamda aralarına en az 3 metrelik mesafe koyulduğu görüldü.

Tarım üreticilerinden biri olan Ramazan Akkuş, çiftçilerin sokağa çıkma yasağından muaf tutulmasından oldukça memnun olduklarını belirterek, şu ifadelerde bulundu;
‘’Sokağa çıkma yasağından muaf tutulmamız oldukça yerinde bir karar oldu.Devlet büyüklerimizin bizleri düşünmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Hem üretimin aksamaması hem de para kazanmak için çalışmamız şart. Bizim tek geçim kaynağımız bu topraklar… Şimdiye kadar elimizde olmayan sebeplerden dolayı bayağı bir aksama oldu. Buna biraz daha devam edilseydi tüm emeklerimiz çöpe gidecekti.’’

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)