Şanlıurfa’da hizmet veren ‘’Şanlıurfa Vefa Sosyal Destek Grupları’’ dört bir koldan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ulaştırmaya devam ediyor.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili tedbirler, tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’da da tüm hızıyla uygulanmaya devam ediliyor. 60 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkması yasağı nedeniyle ihtiyaçlarının karşılanması için vefa grupları kuruldu.

Şanlıurfa’da hizmet veren ‘’Şanlıurfa Vefa Sosyal Destek Grupları’’ dört bir koldan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ulaştırmaya devam ediyor. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte neredeyse uyku bile uyamadan yardım hizmetleri sağlayan gönüllüler, ihtiyaç sahiplerini mağdur bırakmıyor.

Özellikle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığa sahip kişiler üzerine yoğunlaşan Vefa Sosyal Destek Grupları, sadece gündüz saatlerinde değil sahur vaktinde bile yardım dağıtmaya devam ediyor.

Günde 1000 Vatandaşa Hizmet Veriliyor

Şanlıurfa Valiliği’nin koordine ettiği Vefa Sosyal Destek Grupları, kaymakamlıkların gözetiminde kuruldu. Şanlıurfalı vatandaşlara hizmet etmek sağlamak için gönüllü olarak yardım eden ekipler, günlük 1000 ihtiyaç sahibi aileye ulaşıyor.

İhtiyaç sahibi ailelerin verilen bu hizmetten yararlanabilmesi için 112 Acil Çağrı Merkezi’ni araması yeterli. Bunun haricinde muhtarlıklar ve valilik tarafından tespit edilen ailelere ise direkt olarak yardım hizmeti sağlanmakta.

Vatandaşların büyük takdirini toplayan bu hizmetin, her geçen gün arttırılarak daha çok ihtiyaç sahibi aileye ulaşmak olduğu belirtildi. Valilik tarafından yapılan açıklama da Vefa Sosyal Destek Gruplarında gönüllü olarak hizmet veren herkese teşekkür edildi. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)