Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri açısından uygulanan bu yasağın bitmesinin ardından halk kendini sokağa attı.

2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’da da halk sokağa döküldü. Birçok kişinin maske takmadan gezdiği görülürken, banka ve PTT şubelerinin önünde de uzun kuyruklar oluştu.

30 Büyükşehir ve Zonguldak ili için geçtiğimiz hafta sonu, 2 günlüğüne sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri açısından uygulanan bu yasağın bitmesinin ardından halk kendini sokağa attı.

Bilinçsizlik Pes Artık Dedirtti

Türkiye’nin birçok yerinde yasak sonrası sanki hiçbir şey yokmuş gibi kendini sokağa atanlar, yok artık dedirtti. Özellikle market ve banka şubelerine akın eden vatandaşlar, büyük bir izdihama sebep oldu. Şanlıurfa’nın da birçok bölgesinde aynı durum yaşanırken, vatandaşların birçoğunun maskesiz gezdiği görüldü.

Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı salgının, bu denli ciddiye alınmaması hem bilinçli vatandaşlarımız hem de sağlık ekiplerini şok etti.Yaklaşık bir aydır ailesini bile görmeden gece gündüz çalışan sağlık ekipleri isyan etti.

‘’Her şeyi geçtik, bari bizim emeklerimize saygılı olun. Günlerdir uykusuz ve ailemizi bile görmeden sizler için çalışıyoruz. Sanki yiyecek ve içecek kalmamış gibi tedbirsiz bir şekilde marketlerde izdiham yaratanları gördükçe kahroluyoruz. Bu işin şakası yok. Lütfen ciddiye alın’’

Vatandaşların bu şekilde bilinçsiz hareket etmesi, ülkemizin Covid-19 ile birlikte cehaletle de savaşması gerektiğini gözler önüne serdi. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)