Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, gerekli tüm sağlık tedbirlerini alarak KYK yurdunda karantina altında tutulan 321 kişiyi ziyaret etti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, koronavirüs (Covid-19) sebebiyle Cezayir’den Türkiye’ye getirilen ve karantina altındaki Türk vatandaşlarını ziyaret etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cezayir’de çeşitli sebeplerle ikamet eden Türk vatandaşları ülkemize getirildi. 14 günlük karantina süreci sebebiyle Şanlıurfa’ya yerleştirilen vatandaşlarımızın 5. günü tamamlandı.

Yurda dönüş yaptıktan sonra ilk sağlık muayenesinden geçen 321 vatandaşımız, Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi’nde bulunan KYK yurtlarına yerleştirildi. Burada 14 günlük karantina sürecine giren vatandaşlarımızın her biri farklı odalara yerleştirildi. Karantina döneminin bitmesini bekleyenler buradaki ilgi ve alakadan oldukça memnun olduklarını ifade etti.

‘’Devletimizinden Allah razı olsun. Bizi Cezayir’de sahipsiz bırakmadılar ve ülkemize gelmemiz için büyük çaba sarf ettiler. Sağolsunlar Türkiye’ye geldiğimiz andan itibaren her türlü sağlık muayenesinden geçirildik.Şimdide bizi yurtlarda misafir ediyorlar. 14 günlük karantina süremiz bittikten sonra evlerimize gidebileceğiz. Buradaki tüm personellere teşekkür ediyoruz. Bizi evimizde hissettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.’’

Vali Erin Ziyaretlerine Gitti

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, gerekli tüm sağlık tedbirlerini alarak KYK yurdunda karantina altında tutulan 321 kişiyi ziyaret etti. Buradaki kişilerle muhabbet eden Erin, herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Vali Erin, karantinadaki vatandaşlara bugün 6. gün olduğunu ve inşallah 8 gün sonra karantinadan çıkabileceklerini söyledi. Vali ziyaretinden oldukça memnun olan vatandaşların, burada hiçbir problem yaşanmadığını belirterek herkese çok teşekkür ettiler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)