Şanlıurfa Valisi Abdullah Erim, şehrin çıkışlarında kurulan trafik kontrol noktalarında ücretsiz maske dağıtılması talimatı verdi.

Şanlıurfa’da Covid-19’a karşı tedbirler gün geçmeden daha da sıklaşıyor. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erim, şehrin çıkışlarında kurulan trafik kontrol noktalarında ücretsiz maske dağıtılması talimatı verdi.

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı çok ciddi mücadeleler veriliyor. 20 yaş altı ve 60 yaş üstü kişilere evden çıkma yasağı uygulanırken, tüm yaş gurubu vatandaşlar içinde evde kal uyarıları yapılıyor.

Solunum ve fiziksel temasla birlikte yayılan Covid-19 salgını nedeniyle bu virüse kapan ve vefat eden kişi sayısı da hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erim, Covid-19 salgınıyla alakalı olarak İl Pandemi Kurulu ile sürekli teyakkuz halinde… Kurul ile birlikte Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklardan gelen talimatları hızlıca yerine getiren Vali Erim, kentin doğal ve yöresel tabiatını da göz önünde bulunarak ilave tedbirler alıyor.

Sürücüler Tarafından Memnuniyetle Karşılandı

Tüm illerde uygulanan seyahat izni olmadan bulunduğu ilden çıkma yasağı, Şanlıurfa’da da uygulanıyor. Kentin giriş ve çıkışlarına kurulan trafik kontrol noktalarında denetimler tüm hızıyla devam ediyor. Şanlıurfa’dan Akçakale, Antep, Diyarbakır ve Mardin bölgelerine giden yollara polis barikatları kurulurken, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erim’in talimatı ile tüm sürücülere ücretsiz bir şekilde maske dağıtımına başlandı.

Sürücüler tarafından da memnuniyetle karşılanan bu uygulamanın, Covid-19 salgınının biteceği güne kadar devam edileceği açıklandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)