Şehir merkezi, ilçe ve köylerde yaşayan 1920 doğumlu kişilerin tespitini gerçekleştiren Şanlıurfa Valiliği, bu kapsam da tespit ettiği tam 57 kişiye sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.

Şanlıurfa Valiliği, 23 Nisan 2020’de 100 yaşına girenleri tespit ederek sürpriz doğum günü kutlaması yaptı. TBMM’nin kuruluşu ile doğum tarihleri aynı olan bu kişiler, geçmişte yaşadıklarını anlatarak duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Şanlıurfa Valiliği, doğum tarihi TBMM’nin kuruluşu ile aynı olan tam 57 kişiyi tespit etti. Bunlardan biri olan Perişan Bizci, 100 yıllık ömründe şu ana kadar en unutamadığı anının karne ile ekmek aldıkları gün olduğunu ifade etti. Ayrıca günümüzde yaşanan en büyük sorunlardan biri olan ekmeklerin israf olduğunu ve çok sayıda ekmeğin çöpe atıldığından rahatsız olduğunu açıkladı.

12 Çocuk ve 35 Torun Sahibi

Şehir merkezi, ilçe ve köylerde yaşayan 1920 doğumlu kişilerin tespitini gerçekleştiren Şanlıurfa Valiliği, bu kapsam da tespit ettiği tam 57 kişiye sürpriz doğum günü kutlaması yaptı. 100 yaşındaki Perişan Bizci’de bunlardan sadece birisi… 12 çocuk ve 35 torun sahibi olan Bizci, Covid-19 salgınının bitmesi için her gün dua ediyor.

5 çocuğunun rahmetli olduğunu söyleyen Bizci, ‘’Sağolsun çocuklarım ve torunlarım bana iyi bakıyor. Gereken tüm saygı ve sevgiyi fazlasıyla gösteriyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Şu an en küçük çocuğum Yasin ile birlikte yaşıyorum. 100 yaşındayım ve şu zamana kadar çok acı şeyler yaşadım. Kıtlık ve yoksulluk gördüm. Ekmeklerin karne ile dağıtıldığı günlere tanıklık ettim. Ayağım sakat kaldı ancak bunu bahane göstererek asla namazımı yarıda bırakmadım. Bugünümüze bin şükür, Allah Cumhurhurbaşkanımıza ve devletimize zeval vermesin.’’ ifadelerini kullandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)