Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Mustafa Çatalkaya ve okulda görev yapan öğretmenler tarafından, ayakta alkışlanacak bir projeyi hayata geçirdi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görev yapan öğretmenler,kendi imkanları ile temin ettikleri kitap ve testleri, öğrencilerinin dersten geri kalmaması adına evlerine kadar giderek tek tek dağıttı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Mustafa Çatalkaya ve okulda görev yapan öğretmenler tarafından, ayakta alkışlanacak bir projeyi hayata geçirdi. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ülkedeki eğitime ara verilmesi nedeniyle, 8. sınıf öğrencilerinin hem dersten geri kalmaması hem de sınava hazırlık olması sebebiyle Mustafa Çatalkaya ve öğretmenler bir proje başlattı. Müdür ve öğretmenler, tamamen kendi imkanları ile kitap ve test tedarik etti. Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Mustafa Çatalkaya ise 8. sınıf öğrencilerinin evlerini tek tek dolaşarak bu kitap ve testleri dağıttı. Sosyal mesafe kurallarına uyarak öğrencileri ile de sohbet eden Çatalkaya ve öğretmenlerinin bu düşünceli davranışı, öğrenci velilerini de çok mutlu etti.

Şaşkınlıklarını Gizleyemediler

Karşılarında okul müdürü Mustafa Çatalkaya’yı gören öğrencilerin deyim yerindeyse ağızları açık kaldı. Okul müdürlerine teşekkür eden öğrenciler, okulların açılmasını büyük bir heves ile beklediklerini söyledi.

Mustafa Çatalkaya ise şu sözleri söyledi;

‘’Koronavirüs nedeniyle eğitime ara verilmesi ile birlikte 8. sınıf öğrencilerimizin evde de ders çalışabilmeleri adına, değerli öğretmenlerimizle birlikte böyle bir proje başlattık. Kitap ve testleri teslim ederken de öğrencilerimize, istedikleri zaman beni ya da öğretmenleri arayarak takıldıkları her konuda destek alabileceklerini söyledim.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)