Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde hizmet veren bir otelin önünde toplanan onlarca aç kedi, otel sahibinin dikkatini çekti. Hemen kasaptan tavuk ciğeri satın alan otel işletmecisi Recaği Aslan, aç olan kedilerin karınlarını doyurdu.

31 şehirde uygulanan 3 günlük sokağa çıkma yasağı ile birlikte yemek bulamayan kediler, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde hizmet veren otele akın etti.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında geçtiğimiz haftasonu 31 ilde yeniden sokağa çıkma yasağı uygulandı. Vatandaşlar bu 3 günü evlerinde geçirirken, sokak ve caddeler yine hayvanlara kaldı. 3 günlük bu süreçte sokakta yiyecek bulamayan onlarca kedi, Urfa’da hizmet veren bir otelin önüne akın etti.

Tavuk Ciğerini Gören Kediler Bayram Etti

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde hizmet veren bir otelin önünde toplanan onlarca aç kedi, otel sahibinin dikkatini çekti. Hemen kasaptan tavuk ciğeri satın alan otel işletmecisi Recaği Aslan, aç olan kedilerin karınlarını doyurdu. Aç olan sokak kedileri, ciğerleri görünce deyim yerindeyse resmen bayram ettiler. Kedilerle birlikte aç kalan kargalarda ciğerlerden nasibini aldı. Aç kalan kargalarda kedilerle birlikte karınlarını doyurdu.

Otelin işletmecisi Recaği Aslan, ‘’3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından kedileri otelimizin önünde aç bir halde bulduk. Hemen tavuk ciğeri temin ederek, karınlarını doyurmasını sağladık. Aynı şekilde yiyecek bulamayan kargalara da tavuk ciğeri verdik. Yemek için neredeyse birbirleri ile yarışıyorlardı. Belediyeden ricamız, sokağa çıkma kısıtlamasının yapıldığı zamanlarda bu minik dostlarımızında yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarının karşılanmasını istiyoruz. Her kısıtlamanın ardından sokak kedileri aç kaldığından dolayı otelimizin önüne akın ediyor ve onların bu halini görünce çok üzülüyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)