Sürü halinde gezen sokak hayvanları, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin önünde görüldü. Vatandaşlarında dikkatini çeken bu görüntüler sonrasında ‘’sokak hayvanları aç mı’’ diye düşündürmeye başladı.

Urfa’da Sokak Hayvanları Aç Geziyor

Bugün Şanlıurfa merkez de hiçte alışık olunmayan manzaralar görüldü. Sürü halinde gezen sokak hayvanları, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin önünde görüldü.  Vatandaşlarında dikkatini çeken bu görüntüler sonrasında ‘’sokak hayvanları aç mı’’ diye düşündürmeye başladı.

Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle 20 yaş altı ve 60 yaş üstü kişilerin sokağa çıkması yasaklandı. Bununla birlikte tüm dünya da milyarlarca insan evden çıkmamaya özen gösteriyor. Evlerine yiyecek stoğu yapan insanlar bu konuda sıkıntı yaşamazken aynısını sokak hayvanları için söylemek maalesef mümkün değil.

Sokak Hayvanları Unutuldu mu?

Şanlıurfa kent merkezinde bugün görüntülenen karelerde sokak hayvanlarının şimdiye kadar görülmemiş bir şekilde sürü halinde gezdikleri görüntülendi. Şanlıurfa Belediye binasının önünde sürü halinde gezen sokak hayvanlarını görenler, aç oldukları nedeniyle bu şekilde toplu olarak gezdiklerini iddia etti. Belediye tarafından daha önce yapılan açıklamalarda kentin belli noktalarına sokak hayvanları için mama ve su bırakıldığı söylenmişti. Fakat nereye ve ne kadar mama bırakıldığı ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadı. Bu durum Koronavirüs sebebiyle asgari personel ile çalışan belediyenin acaba sokak hayvanlarını unuttu mu sorusunu akıllara getirdi.

Sokak hayvanlarının bir hayli zayıflamış olduğu görüntülenirken, hayvan severler büyük tepki gösteriyor. İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayvan sever şu ifadeleri kullandı:

‘’Covid-19 nedeniyle evden çıkmamamız söyleniyor. Bizde evden dışarı çıkmıyoruz ancak sokak hayvanlarına gereken önem gösterilmiyor. Devletimiz ve belediyemizin bu soruna acilen bir çözüm bulmasını bekliyoruz. Sokak hayvanlarının da birer canlı olduğunu lütfen unutmayalım.’’

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)