Sokak köpeklerini toplamak isteyen görevliler, uyuşturucu iğnenin dozunu ayarlayamayınca anne köpek hayatını kaybetti.

Viranşehir Kaymakamı, Annesi Öldürülen Köpekleri Sahiplendi

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde belediye ekipleri, büyük bir trajediye neden oldu. Sokak köpeklerini toplamak isteyen görevliler, uyuşturucu iğnenin dozunu ayarlayamayınca anne köpek hayatını kaybetti.

İddiaya göre Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde görev yapan belediye ekipleri, sokak hayvanlarını toplarken kullandıkları ilacın dozunu ayarlayamadığı için anne köpek, yavrularının gözü önünde telef oldu. Görgü tanıkları, belediye görevli 2 personelin başıboş gezen kedi ve köpekleri toplamak için uyuşturucu iğne kullandıklarını ve bu iğnenin içindeki maddenin dozunun ayarlanamaması nedeniyle öldüğünü iddia etti. Anneleri ölen 4 yavru köpek ise sahipsiz kaldı.

Viranşehir Kaymakamı Sahip Çıktı

Olayı öğrenen Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, olayda ismi geçen personellerle ilgili olarak suç duyurusunda bulundu. Bu gelişmelerden sonra Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ise şu açıklamalarda bulundu;

‘’Üzücü olayla ilgili adı geçen personellerin ifadesi alındı. Anne köpeği bayıltarak yakalamak isteyen görevliler, uyuşturucunun dozunun ayarlanamaması nedeniyle öldüğü iddia edilmiş. Bu kapsamda soruşturma bitene kadar iki personeli açığa aldık.’’

Anneleri telef edilen 4 adet yavru köpek için Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci adım attı. Viranşehir kaymakamlık konutunun hem yan tarafına köpek kulübesi yaptıran Dereci, annesiz kalan 4 minik yavruyu buraya yerleştirdi. 4 yavru köpeğin tüm bakımlarını üstlenen Kaymakam Dereci’nin bu hareketi, hayvan severler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)