Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki görevinde gece gündüz demeden çalışmalara devam eden Erim, kısa bir süre önce çeşitli rahatsızlıklarından ötürü yaptırdığı kontrollerden sonra Covid-19 testinin pozitif olarak sonuçlandığı açıklandı.

Urfalı Bürokrat Koronavirüs’e Yakalandı

Uzun bir süre Şanlıurfa’da bürokrat olarak çalışan Prof. Dr. Mehmet Gülüm, 2019 yılında Ankara İl Sağlık Müdürü olarak tayini çıkmıştı. Yeni görev yeri olan Ankara’da da oldukça başarılı çalışmalara imza atan Gülüm, kısa bir sürede herkesin takdirini toplamaya başladı.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki görevinde gece gündüz demeden çalışmalara devam eden Erim, kısa bir süre önce çeşitli rahatsızlıklarından ötürü yaptırdığı kontrollerden sonra Covid-19 testinin pozitif olarak sonuçlandığı açıklandı. Pazartesi günü hastanede yatılı olarak tedavi altına alınan Erim’in, sağlık durumu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Koronavirüs testinin pozitif çıkmasından dolayı Mehmet Gülüm’ün eşinin de karantina altına alındığı açıklandı.

Mehmet Gülüm Kimdir?

1969 yılında Şanlıurfa’da hayata gözlerini açan Prof. Dr. Mehmet Gülüm, eğitim hayatını doğduğu kentte tamamladı. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Erim, burada da başarılı öğrencilik hayatını devam ettirmiş ve 1994 yılında da mezun olmuştur.

Üroloji bölümünde uzmanlığını tamamlayan Gülüm, 2013 senesinde de doçent unvanını aldı. 2018 senesinde ise Profesör unvanı aldı. Ardından ise Ankara Keçiören Hastanesinde başhekim olarak çalışmalarına devam etti.

Şu an Ankara’da tedavi altında olan Prof. Dr Mehmet Erim, evli ve 5 çocuk babasıdır. Koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından eşi de karantina alındı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)